Byt 2+kk – Bydlení v komfortním podnájmu

 • Designový byt k pronájmu - byt 2+kk, pohled na obytný prostor s kuchyní
 • Designový byt k pronájmu - byt 2+kk, celkový pohled k pohovce
 • Designový byt k pronájmu - byt 2+kk, pohled z kuchyně k jídelně a pohovce
 • Designový byt k pronájmu 04
 • Designový byt k pronájmu 05
 • Designový byt k pronájmu 31
 • Designový byt k pronájmu 06
 • Designový byt k pronájmu 07
 • Designový byt k pronájmu 08
 • Designový byt k pronájmu 09
 • Designový byt k pronájmu 16
 • Designový byt k pronájmu 18
 • Designový byt k pronájmu 19
 • Designový byt k pronájmu 20
 • Designový byt k pronájmu 22
 • Designový byt k pronájmu 23
 • Designový byt k pronájmu 24
 • Designový byt k pronájmu 25
 • Designový byt k pronájmu 28
 • Designový byt k pronájmu 29

Byt s dispozicí 2+kk je v developerských projektech nejžádanější. Majitelka bytu v Olomouci mne oslovila již ve fázi hrubé stavby, kdy bylo možno zásadně upravit dispozici bytu tak, aby byla moderní, vzdušná, prostorná, s maximem úložných prostor a bez ergonomických chyb, které jsou u typových půdorysů poměrně časté. Základním zadáním bylo navrhnout dispozici a styl interiéru tak, aby byl vhodný pro bezdětný pár k dlouhodobému pronájmu.

Stylové zadání bylo jasné hned od začátku: neutrální barevnost, která podtrhne vzdušnost a prostornost bytu, nadčasový design a kvalitní, cenově dostupné materiály použité s nápadem a vtipem.

Byt se od prvního pohledu zdá daleko větší, než oněch deklarovaných 51 m2. Obrovským bonusem je čtvercová krytá terasa, která svými 8 m2 přidává další pokoj s výhledem do zeleně. Samostatný vstup z malé haly do obytného prostoru i do ložnice je často žádanou vlastností bytů, a výstup na terasu opět z obou pokojů je třešinkou na dortu pro uživatele. Orientace bytu na jihovýchod umožňuje užívat si sluníčka při ranní kávě a skrýt se před odpoledním a večerním sluncem, které dovede důkladně potrápit.

Obytný prostor zahrnuje kuchyni, jídelnu a relaxační kout s pohodlnou pohovkou. Díky převaze bílé barvy se kuchyně s maximálními úložnými prostory v místnosti ztrácí. Dřevěná deska stíní případný nepořádek v kuchyni při pohledu od pohovky, pracovní deska z kuchyně přechází plynule v jídelní stůl, který je chytře ukončen skříňkou s televizí. Nic v prostoru nepřekáží a pohled z pohovky je uklidňující. Čtyři designové židle jsou velmi pohodlné a jejich tvar i barevnost tvoří akcent v prostoru. Kuchyně je plně vybavena včetně skříně pro vysavač a úklidové prostředky, samozřejmostí je vestavěná trouba a velký dřez. Vybavení pokoje doplňují praktické police, knihovna a drátěný odkládací stolek, jehož design opět je podtrhuje vzdušnost celého prostoru.

Ložnice je vybavena pohodlnou postelí pro dva, kvalitní matrace a lamelový rošt nechybí. V dnešní době je práce z domu vítanou možností změny v pracovním procesu a i na tuto možnost návrh interiéru myslí. V ložnici je psací stůl s pohodlnou židlí pro home office nachystán. Jeho bílá barva mu dává potřebnou lehkost a zároveň jej nechá vyniknout na jemně šedě vymalované stěně. Velká vestavěná skříň, kterou v ložnici ani nevnímáme, dokáže pojmout vše, co dva lidé potřebují. Její barevnost a design opět navazují na styl bytu.

Stínění v obou pokojích je vyřešeno roletou den-noc, která svou bílou barevností podporuje světlost a vzdušnost, potřebné stínění pro sledování televize i tmu pro spánek zajistí šedé závěsy black-out na všech oknech.  Závěsy black-out v kombinaci s roletami den-noc se perfektně osvědčily v letošních tropických dnech, kdy byt jako jeden z mála nejevil známky přehřátí i bez klimatizace.

Koupelna byla po dohodě s majitelkou vybavena sprchovým koutem bez vaničky, jen se žlábkem v podlaze a skleněnou zástěnou. Toto řešení místnost opticky nesmírně zvětšilo. Velké umývadlo jen s odkládací deskou opět podpoří vzdušnost prostoru, jenž je navíc znásoben velkým zrcadlem.

Oproti typové dispozici byla rozšířena místnost s WC, kam se nyní vešla pračka, a kde je místo i na sušičku prádla. Ve vzniklém výklenku je koš na prádlo a další úložné prostory.

Malá vstupní hala je velmi světlá a prostorná díky proskleným dveřím do obou pokojů. Hala disponuje množstvím úložných prostorů, jež se díky bílé barvě ztrácejí – botník s odkládací plochou na drobnosti visí na stěně, skříňky nade dveřmi mohou skrýt sezónní potřeby, a kabát i boty lze bleskově odložit hned u dveří do bytu.

Byt je laděn do neutrálních tónů světlého dřeva na podlaze i nábytku, teplé šedé tóny jsou příjemné pro pocit čistoty a útulnosti, jejich valéry jsou tmavší v ložnici a světlejší v obýváku. Bílá pak dodává ostatním barvám to správné pozadí. Akcentní barvou je teple žlutá, jež vnáší do bytu radost, optimismus a slunce i při pošmourném počasí.

Byt je kompletně vybaven k nastěhování. Příbory, talíře, hrnky i ručníky a ložní prádlo čekají na svou první nájemnici, která si může bez obav přinést jen oblečení a kartáček na zuby.

Perfektně vyřešená dispozice, žádaná lokalita a neutrální styl spolu s kvalitními použitými materiály jsou výhrou pro nájemníka, který hledá moderní komfortní bezstarostné bydlení.

Žádaná lokalita v blízkosti zábavního centra s obchody a multiplexem, perfektní dosažitelnost při příjezdu z Prahy a Brna, parkování bez starostí, objemné úložné prostory a bohaté vybavení. To jsou bonusy tohoto bytu.

Prestižní časopis Moderní byt uveřejnil tento projekt mezi svými Návštěvami zajímavých bytů s titulkem:

„Jak zařídit byt pro náročného klienta“
Líbilo by se vám takto bydlet?
Nechcete platit hypotéku a přesto chcete bydlet pohodlně a komfortně?
Rádi byste si tento byt pronajali?
Zaujal vás tento projekt? – neváhejte mne kontaktovat