Bydlení s výhledem na historické jádro Olomouce, novogotický Dóm jako obraz za okny jídelny a obývacího pokoje.

Bydlení nad vodou je krycí název pro touhu obyvatel olomoucké čtvrti Lazce, kde v roce 1997 byly ulice sjízdné na člunech, raftech či kánoích. Byla to hrůzná realita ničivé povodně. Kvalitní domy zůstaly stát a obyvatelé řešili, jak dál. Jednou z možností je odstěhovat se o patro výše, pokud to dům umožňuje. Tato varianta byla východiskem pro manželský pár, který vlastní dvougenerační domek v této lokalitě.
V druhém podlaží domu jsme vytvořili bydlení pro dva s velkorysým obývacím prostorem, který zahrnuje relaxační obývací pokoj určený k setkávání s rodinou, dětmi i vnoučaty, k poslechu hudby, četbě a sledování televize, jídelnu se stolem pro 6 osob a prostorný kuchyňským kout. Jídelnu s kuchyní lze od relaxačního prostoru oddělit dvoukřídlovými bílými dveřmi, které se v případě potřeby ztrácejí ve zdi ve skrytu pouzdra.
Pohodlná ložnice s malou příruční šatnou je nyní orientovaná do klidného vnitrobloku s výstupem na balkon nad udržovanou zahradou. Pán domu dostal svou „zašívárnu“ – oficiálně pracovnu s gaučem pro poobědové schrupnutí. V koupelně byl navržen prosklený sprchový kout se sklopným sedátkem a úložné prostory jsou skryty za zrcadly. Velkorysé zrcadlo našlo své místo v chodbě, do níž ústí všechny dveře.
Bonbonkem na celé realizaci jsou krásné repasované dveře včetně kování a parketová podlaha, která je opět vidět v celé své kráse.

Jak lze kouzlit s prostorem dokládají fotografie, tentokrát i s náhledy původního stavu bytu.

Soutěže „Interiér roku 2015“ se účastní přední architektonické ateliery a interiéroví návrháři z celé naší republiky. Soutěže jsme se s touto realizací účastnili v kategorii „Soukromý interiér – rekonstrukce“. Děkuji všem svým kolegům za perfektní spolupráci.

Zaujal vás tento projekt? – neváhejte mne kontaktovat