Dům pro pětičlennou rodinu. To je relaxační kout s otočnou televizí, dětský pokoj s lezeckou stěnou, skrýší pro piráty a spousta dalších vychytávek

 Někdy začíná dlouholetá spolupráce s milými lidmi velmi nenápadně. V tomto případě jsem byla požádána o poradenství s barevnou výmalbou u mladé dvojice, která vlastní rodinný dům v okrajové čtvrti Olomouce. Slovo dalo slovo a malovalo se až po důkladné změně stylu i uspořádání dispozice interiéru.
Začněme však od začátku:

Rekonstruovaný rodinný dům měl kvalitně vymyšlenou dispozici, ale mladí manželé začínali bydlet jako většina z nás – narychlo a s prioritou koupelny a kuchyně. Ostatní vybavení bylo poskládáno trošku jako když „pejsek a kočička vařili dort“. Nevhodně umístěná sedačka bez návaznosti na krbová kamna a pohled k televizi, zády ke kuchyni a jídelně, bez kontaktu s kuchařkou / kuchařem (vaří oba a rádi). Výzvou byl sen o televizi, která by byla viditelná z pohovky i z jídelny. Oddělení schodišťového prostoru od zbytku přízemí, vyřešení vstupní haly i předsíně a stylové dořešení ložnice včetně osvětlení, to bylo logické vyústění první etapy.

S nástupem syna do první třídy došlo na dětský pokoj. Jeho umístění v podkroví přineslo možnost udělat pro kluky nad schodištěm „pirátský úkryt“, kam se lze dostat pouze po horolezecké stěně. Skříňka dostala podobu žlutého majáku a kluci mají každý pod svou postelí lůžko pro kamaráda. Kvalitní „rostoucí“ nábytek – psací stůl a židle – je samozřejmou výbavou správného školáka.

Pokud se ptáte, zda má pohádka pokračování, pak říkám hlasité ANO! Paní domu má úspěšnou firmu, pro kterou jsme nejprve postavili Atelier v zahradě. V současnosti je na světě další přírůstek do rodiny – malá princezna. Bude tedy nutno provést „malou rošádu“. Z ložnice udělat království (pro princeznu) a místo hostinského pokoje vytvořit ložnici pro rodiče. Podkroví tak zůstane celé dětem a rodiče budou obývat přízemí.

Zaujal vás tento projekt? – neváhejte mne kontaktovat