Řadový dům v Olomouci

Na podzim loňského roku mne oslovila sympatická paní doktorka s prosbou o vyřešení zapeklitého problému:
jak prosvětlit úzký a hluboký řadový dům s šířkou pozemku pouhých 6 metrů.

Šest metrů opravdu není mnoho, ale s využitím zkušeností a fint v návrhu interiéru povolených lze v prostoru i čarovat. Velkým snem byl krb a průhled na zahradu hned od vstupu do místnosti, přičemž napojení krbu na komín bylo dáno a bohužel i rozvody elektroinstalací již byly hotovy. Paní majitelka miluje grafiky Olbrama Zoubka a i v dalších výtvarných dílech bylo jasno. Karty jsou rozdány a teď již „jen“ splnit sny a nafukovat prostor…..

U vstupu do prostoru je výklenek na kuchyni, která se zdá malá, ale zdání klame. S využitím šikovných technologií by uspokojila i vášnivého kuchaře. Jídelna je v návaznosti na kuchyni pěkně po ruce, hosté mohou sedět na židlích či si vybrat sezení v zápecí, na lavici vyhřívané krbem. Těleso krbu v antracitové barvě člení prostor a je přirozeným srdcem domu. Relaxační posezení je obráceno ke krbu, ale i televizi je možno sledovat pohodlně. Police na knihy budou ukrývat jen svazky tzv. dotýkané, odborná literatura i knihy méně používané najdou své místo v pracovně v patře domu.

Povrchy navržené v prostoru jsou moderní a odpovídají preferencím klientky. Na podlaze je navržena bezespárová téměř bílá stěrka, která vnese světlo i do těch nejzazších koutů. Antracitová výmalba je perfektním podkladem pro jemné grafiky. Celou barevnou harmonii doplňuje přírodní dub ve své zlatavé barvě a bílá či velmi světle šedá na stěnách a nábytku. Barevný akcent na textiliích je ve dvou variantách: jablková zelená či blankytně modrá, dle preferencí paní domácí.

Návrh je hotov, čekáme na realizační firmy.

Zaujal vás tento projekt? – neváhejte mne kontaktovat