Jan Saudek pokřtil knihu Průvodce bytového designéra

SAUDEK Křest knihy - Jan SaudekOlomouc – Vernisáž výstavy fotografií autorů Michala Macků a Antonína Tesaře přilákala do olomoucké galerie Mona Lisa i slavného českého fotografa Jana Saudka.

Podle jeho slov přijal pozvání především proto, že si práce obou umělců velice váží.

„Za svůj dlouhý a sladký život jsem se naučil poznávat dobré fotografie a musím říct, moji kolegové Michal Macků a Antonín Tesař jsou opravdu vynikající fotografové a troufnu si říct, že patří k tomu nejlepšímu, co tady kdy bylo, “ uvedl Jan Saudek.

Součástí vernisáže byl také křest knihy inženýrky a bytové architektky Zuzany Staňkové a jejích spoluautorů „Průvodce bytového designéra“, jejímž kmotrem se stal právě významný fotograf. Spojení vernisáže a křtu mělo připomenout, že v bydlení má umění velmi důležité místo.SAUDEK Křest knihy - Jan a Zuzana

„V dnešní době se v interiérech jen velmi málo objevuje umění. Ať už jde o fotografie, obrazy nebo sochy. Bytový design nás obklopuje a vychovává, a měli bychom se jím zabývat a spojovat ho s takto krásným umění, jakým jsou třeba fotografie Michala Macků a Antonína Tesaře,“ doplnila Zuzana Staňková.

Share Button