Velikonoce a slavné brněnské vily

Velikonoce mám spojené s oslavou jara ve formě prvního výletu na kolech na Pálavě. Letos byly sváteční dny studené, i v kraji vína, sluníčka a pohody se jaro schovávalo do kožíšku, a my vyrazili autem do moravské metropole proslavené krásnými vilami. Slavné brněnské vily byly lákadlem na výlet číslo jedna.
Mým velkým snem byla návštěva zrekonstruované vily Stiassny v Pisárkách na Hroznové ulici. Vilu Tugendhat jsme obdivovali ještě před její náročnou rekonstrukcí, na poslední chvíli je do této funkcionalistické krásky jen velmi těžké se dostat. Spokojili jsme se tedy s její „rodičovskou“ vilou, která stála u jejího zrodu, a to krásnou vilou Low-Beer v Černých polích.
Historie všech tří staveb je notoricky známá. Kdo si ji touží přeci jen připomenout, nechť klikne na odkaz v názvu každé z vil. Bohužel fotoaparát zůstal o svátcích doma, takže jsem využila veřejně dostupné snímky a prosím, kochejte se se mnou:LOW_BEER 01 LOW_BEER 02 LOW_BERR 03 LOW_BERR 04 LOW_BERR 05 LOW_BERR 06 LOW_BERR 07 LOW_BERR 08 LOW_BERR 09 OLYMPUS DIGITAL CAMERA LOW_BERR 11

STIASSNY 01 STIASSNY 02 STIASSNY 03 STIASSNY 04 STIASSNY 05 STIASSNY 06 STIASSNY 07 STIASSNY 08

Share Button